Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan Qori Niyoziy nomidagi Tarbiya pedagogikasi milliy institutida Oliy Majlis Senati huzuridagi “Yoshlar parlamenti” a’zolari bilan “Yangi O‘zbekistonni yoshlar bilan birga barpo etamiz!” davra suhbati o'tkazildi.
Uchrashuvda faol yoshlar tomonidan taqdimotlar tashkil etildi, unda qabul qilinayotgan hujjatlar mazmun-mohiyati va ahamiyatini yoshlarga yetkazish, vazirlik bilan hamkorlikni kuchaytirish, yoshlarga yo‘naltirilgan amaliy loyihalarni ta’limda kengaytirish kabi masalalarda so'z bordi.
Shuningdek, ta’lim tizimini yanada rivojlantirish, bog‘cha va maktablar uchun milliy kontentlarni yaratish, innovatsion g‘oyalar asosida kreativ yondoshgan holda hamkorlikda yangi loyiha amalga oshirish yuzasidan fikr almashildi.
Tadbir so‘ngida, yoshlar bilan ishlash, yosh xodimlarga yaratilgan shart-sharoitlarni o‘rganish, yoshlarga oid qonunchilik ijrosi ustidan jamoatchilik monitoringini olib borish, shuningdek, qisqa, o‘rta va uzoq muddatli strategiyalarni belgilab olish, ularni amalga oshirish bo‘yicha manzilli chora-tadbirlarni ishlab chiqish kelishib olindi.

Новости 19/02/2025 Состоялась встреча с членами Молодежного парламента
Министерством дошкольного и школьного образования в Национальном институте педагогики воспитания имени Кары Ниязи проведен "круглый стол" с членами "Молодежного парламента" при Сенате Олий Мажлиса "Мы построим Новый Узбекистан вместе с молодежью!."
На встрече активной молодежью были организованы презентации, в ходе которых обсуждались такие вопросы, как доведение до молодежи сути и значения принимаемых документов, укрепление сотрудничества с министерством, расширение практических проектов, ориентированных на молодежь, в сфере образования.
Также состоялся обмен мнениями по дальнейшему развитию системы образования, созданию национального контента для детских садов и школ, реализации нового совместного проекта с креативным подходом на основе инновационных идей.
По итогам мероприятия была достигнута договоренность о работе с молодежью, изучении условий, созданных для молодых сотрудников, проведении общественного мониторинга за исполнением законодательства о молодежи, а также определении краткосрочных, среднесрочных и долгосрочных стратегий и разработке адресных мер по их реализации.