Repostlar 30/12/2024 Yaponiyaning National Institute of Genetics tashkilotidan bakalavr va magistratura talabalari uchun xarajatlari qoplanadigan yozgi amaliyot dasturi
Milliy Genetika Instituti/Genetika fakulteti (National Institute of Genetics (NIG)/ Department of Genetics, SOKENDAI) genetika va tabiiy fanlar bilan bogʻliq sohalarda tadqiqot tajribasiga ega boʻlishni xohlovchi bakalavr va magistratura bosqichidagi talabalar uchun tadqiqot amaliyoti dasturini taklif etadi.
Amaliyot dasturi Life Science (Hayotiy fanlar) boʻyicha olib boriladi. Dastur ilmiy tadqiqotlar, ilmiy aloqalar, laboratoriya tadqiqotlari va treninglarni oʻz ichiga oladi. Amaliyot davomida qatnashchilar oʻzlariga amaliyot joyidan rahbar topib, birga ishlashlari lozim. Dastur yakunida ishtirokchilar “NIGINTERN Reports Symposium” da oʻz tajribalari haqida taqdimot qiladilar. NIG dasturni muvaffaqiyatli tamomlagan sertifikat bilan taqdirlanadilar.
Roʻyxatdan oʻtish jarayoni 2024-yil 6-dekabrda boshlanib, 2025-yil 6-yanvar Oʻzbekiston vaqti bilan 08:00 gacha davom etadi. Amaliyot esa 2025-yil 13-iyundan 24-iyulgacha boʻlib oʻtadi.
• Nomzodlar tabiiy fanlarga qiziqishi va bu sohada bilimga ega boʻlishlari kerak;
• Dasturga ariza topshirish vaqtida nomzodlar oʻqishni bitirishlariga bir yil qolgan, masalan, bakalavr talabalari 3-kurs boʻlishlari kerak (dastur tugagach nomzod mamlakatiga qaytib kelib yana bir yil oʻqiy olishi lozim);
• Qabul qilingan ishtirokchilar dastur qoidalariga rioya qilishlari kerak.
Eslatma: Tanlovning saralash bosqichi yuqori darajada raqobatbardoshlikka asoslangani sababli bakalavr hamda magistraturaning soʻnggi kursdan bitta oldingi kursida oʻqimayotgan yoki doktorantura bosqichidagi talabalarning arizalari koʻrib chiqilmaydi.
• Borib-kelish yoʻl xarajatlari qoplanadi;
• Bepul turar-joy bilan taʼminlanadi;
• Tibbiy sugʻurta qilinadi;
• NIG dasturni muvaffaqiyatli tamomlaganlarga sertifikat beriladi;
• Dastur davomida ishtirokchilarga ilmiy tadqiqotlar boʻyicha magistratura dastur maʼruzalari, mashgʻulotlar, seminarlar hamda yapon tili kurslari taqdim qilinadi.
Eslatma! Yuqoridagilardan tashqari yashash va boshqa xarajatlar ishtirokchilarning oʻzlari tomonidan qoplanadi.
Dasturga dastlab onlayn roʻyxatdan oʻtiladi. Roʻyxatdan oʻtish jarayoni 2024-yil 6-dekabrda boshlanib, 2025-yil 6-yanvar Oʻzbekiston vaqti bilan 08:00 gacha davom etadi.
Dastlabki roʻyxatdan oʻtishda nomzodlardan ikkita tavsiyanoma beruvchilarning ismlari va elektron pochta manzillarini kiritish soʻraladi. Nomzodlar roʻyxatdan oʻtgandan soʻng, tavsiyanoma beruvchi rahbarlardan tavsiyanomani kiritishlarini soʻrab elektron pochtalariga xabar yuboriladi.
Hujjat topshirish jarayonida quyidagilar soʻraladi:
• Motivatsion xat (500 soʻz atrofida)
• CV;
• Bakalavr yoki magistratura bosqichidagi universitet baholari(ingliz yoki yapon tiliga tarjima qilinishi kerak);

Репосты 30/12/2024 Программа летней практики, окупаемая для студентов бакалавриата и магистратуры из Национального института генетики Японии
Национальный Институт Генетики/Факультет Генетики (National Institute of Genetics (NIG) / Department of Genetics, SOKENDAI) предлагает программу исследовательской практики для студентов бакалавриата и магистратуры, желающих получить опыт исследований в областях, связанных с генетикой и естественными науками.
Программа стажировки проводится по Life Science (Жизненные науки). Программа включает научные исследования, научные связи, лабораторные исследования и тренинги. В ходе практики участники должны найти себе руководителя на месте практики и работать вместе. В завершение программы участники представят свой опыт на "NIGINTERN Reports Symposium." НИГ награждается сертификатом успешного прохождения программы.
Регистрация начнется 6 декабря 2024 года и продлится до 08:00 по узбекскому времени 6 января 2025 года. А практика пройдет с 13 июня по 24 июля 2025 года.
Кандидаты должны быть заинтересованы в естественных науках и обладать знаниями в этой области;
На момент подачи заявки на программу кандидаты должны пройти обучение за год до окончания, например, студенты бакалавриата должны пройти 3 курса (по окончании программы они должны вернуться в страну кандидата и смогли пройти обучение еще на год);
Принятые участники должны соблюдать правила программы.
Примечание: Поскольку отборочный этап конкурса основан на высокой конкурентоспособности, заявки студентов, не обучающихся на одном курсе до последнего курса бакалавриата и магистратуры или докторантуры, не рассматриваются.
Возмещаются проездные расходы в оба конца;
Обеспечивается бесплатным жильем;
Медицинское страхование;
Успешно завершившим программу NIG выдается сертификат;
В ходе программы участникам будут представлены лекции, занятия, семинары и курсы по японскому языку в рамках программы магистратуры по научным исследованиям.
Не напоминай! Кроме вышеперечисленных, проживание и другие расходы покрываются самими участниками.
В программу предварительно нужно зарегистрироваться онлайн. Регистрация начнется 6 декабря 2024 года и продлится до 08:00 по узбекскому времени 6 января 2025 года.
При предварительной регистрации кандидатов просят ввести имена и адреса электронной почты двух заявителей. После регистрации кандидатов, руководителям, выдающим рекомендации, направляется сообщение по электронной почте с просьбой внести рекомендацию.
В процессе подачи документа запрашивается:
Мотивационное письмо (около 500 слов)
CV;
Оценки университета в бакалавриате или магистратуре (должны быть переведены на английский или японский язык);