АҚШнинг янги администрацияси USAID грант дастурларини молиялаштиришни “музлатиши” оқибатида Ўзбекистондаги қатор фуқаролик жамияти институтлари лойиҳалари тўхтаб қолди.
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси ҳузуридаги Фуқаролик жамияти институтларини қўллаб-қувватлаш жамоат фонди директори Отабек Ҳусанов бундай лойиҳаларни давом эттириш учун шароит яратилишини билдирди.
Унинг айтишича, хорижий грантлар билан боғлиқ муаммоларга дуч келган ташкилотлар учун фонд 2025 йилда алоҳида дастур жорий этишга тайёр.

News 27/02/2025 Projects of a number of civil society institutions in Uzbekistan have stalled
As a result of the new US administration's "freezing" of USAID grant program financing, projects of a number of civil society institutions in Uzbekistan were suspended.
Otabek Khusanov, Director of the Public Fund for Supporting Civil Society Institutions under the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, stated that conditions will be created for the continuation of such projects.
According to him, the fund is ready to introduce a separate program in 2025 for organizations that have encountered problems with foreign grants.