Танловлар 19/02/2025 “Ижтимоий тараққиёт учун” тадқиқот ишлари танлови
Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги, Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги ва Ижтимоий ҳимояни ривожлантириш институти ҳамкорлигида олий таълим муассасалари бакалавриат ва магистратура босқичининг битирувчи талабалари учун танлов эълон қилинди.
Танлов доирасида ижтимоий ҳимоя соҳасидаги 12 та мавзу бўйича битирув малакавий ишлар ва магистрлик диссертациялари қабул қилинади.
Танлов босқичлари:
• 1-босқич: Танлов комиссияси томонидан тақдим этилган тадқиқотлар орасидан 10 та энг яхши иш танлаб олинади.
• 2-босқич: Танлаб олинган иштирокчилар ўз ишлари бўйича тақдимот ўтказади. Баҳолаш натижаларига кўра уч нафар ғолиб аниқланади.
Ҳужжатларни топшириш тартиби:
• Тадқиқот иши ва зарурий ҳужжатлар 15 майга қадар Ижтимоий ҳимояни ривожлантириш институтининг электрон почта манзилига (ihri@ihma.uz) юборилиши лозим;
• Хат мавзусига “Ижтимоий тараққиёт учун” деб ёзиш талаб этилади;
• Ҳужжатлар қабул қилингани ҳақида жавоб хати юборилади.
Талаб этиладиган ҳужжатлар:
• Талабалик гувоҳномаси ёки бошқа тасдиқловчи ҳужжат;
• Тўлиқ тадқиқот (БМИ ёки диссертация) қўлёзмаси;
• Тадқиқот (БМИ ёки диссертация) аннотацияси.
Мукофотлар:
• 1-ўрин: Ноутбук
• 2-ўрин: Плауд
• 3-ўрин: Планшет
Бундан ташқари, ғолиблар Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги ва унинг таркибига кирувчи ташкилотларда амалиёт ўташ имкониятига эга бўладилар.

Выборы 19/02/2025 Конкурс исследовательских работ "За социальное развитие"
Министерство высшего образования, науки и инноваций, Национальное агентство социальной защиты и Институт развития социальной защиты объявили конкурс для выпускников бакалавриата и магистратуры высших учебных заведений.
В рамках конкурса принимаются выпускные квалификационные работы и магистерские диссертации по 12 темам в области социальной защиты.
• Этап 1: Из представленных конкурсной комиссией исследований будут отобраны 10 лучших работ.
• Этап 2: отобранные участники представляют свои работы. По результатам оценки будут определены три победителя.
Порядок подачи документов:
• Исследовательская работа и необходимые документы должны быть направлены на электронную почту Института развития социальной защиты (ihri@ihma.uz) до 15 мая;
• Требуется написать в заголовке письма "За социальное развитие";
• Будет отправлено ответное письмо о получении документов.
• Студенческое удостоверение или иной подтверждающий документ;
• Рукопись полного исследования (ИМТ или диссертации);
• Аннотация исследования (ИМТ или диссертации).
Награды:
• 1 место: Ноутбук
• 2-е место: Плауд
• 3-е место: Планшет
Кроме того, победители получат возможность проходить стажировку в Национальном агентстве социальной защиты и входящих в его структуру организациях.