Танловлар 04/02/2025 “Мен гиёҳвандликка қаршиман” кўрик-танловига старт берилди
Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги томонидан Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳамда Миллий марказ билан ҳамкорликда ўқувчилар ўртасида “Мен гиёҳвандликка қаршиман!” шиори остидаги кўрик-танловига старт берилди.
Танловдан кўзланган асосий мақсад — ўқувчиларда гиёҳвандликка қарши  иммунитетни шакллантириш, бу иллатга қарши муросасиз кураш кайфиятини уйғотиш, соғлом турмуш тарзига риоя этишлари бўйича билимларини юксалтириш, шунингдек, ижодий салоҳиятини яна-да оширишдан иборат.
Мазкур танлов 4 босқичда: мактаб, туман (шаҳар), ҳудудий ва Республика босқичларида иншо ва тасвирий санъат йўналишида ўтказилади.
Маълумот учун:
• Биринчи босқич: умумтаълим мактабларида 4 февралдан 10 февралга қадар;
• Иккинчи босқич: туман (шаҳар)ларда 15 февралдан 25 февралга қадар;
• Учинчи босқич: 15 мартдан 25 мартга қадар Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва вилоятларда;

Choices 04/02/2025 The competition "I am against drug addiction" has started
The Ministry of Preschool and School Education, together with the Ministry of Higher Education, Science and Innovation and the National Center, launched a competition among students under the slogan "I am against drug addiction!."
The main goal of the competition is to develop students' immunity against drug addiction, awaken a sense of uncompromising struggle against this evil, increase their knowledge about adherence to a healthy lifestyle, as well as further increase their creative potential.
This competition will be held in 4 stages: school, district (city), regional and republican stages in the field of essay and fine arts.
• The first stage: in general education schools from February 4 to February 10;
• The second stage: from February 15 to February 25 in districts (cities);
• The third stage: from March 15 to March 25 in the Republic of Karakalpakstan, the city of Tashkent and the regions;